مراسم اولین سالگرد بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی وهمرزمانشان برگزار گردید.

 مراسم سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی

مراسم بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، سه شنبه 16 دی ماه 99 با حضور دکتر نصیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی، مهندس نامجو نائب رئیس ستاد پشتیانی بازسازی عتبات عالیات، سردار جلالی مدیر کل امور شاهد و ایثارگر شهرداری تهران، جمعی از مدیران، اساتید، کارکنان و دانشجویان در مزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.

 دکتر نصیری در این مراسم با ذکر فضایل شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: این هنر جمهوری اسلامی است که فردی چون شهید سلیمانی که در یکی از روستاهای دورافتاده استان کرمان زندگی می کرد با 45 روز آموزش نظامی و نه آموزش‌های رسمی و پیشرفته در آموزشکده های افسری یا در خارج از کشور فردی بسازد که نخست گردانی را تاسیس کند، بعد برسد به یک تیپ و بعد تبدیل شود به لشکر  41 ثارالله و نخست در کردستان و سپس در عملیات های مختلف در جنگ تحمیلی حماسه ها خلق کند و سپس فرمانده سپاه قدس شود و طی این مراحل به بالاترین درجات نظامی در کنار اخلاق برسد.

رئیس دانشگاه افزود: هر آموزشی در کنار اخلاق زیباست. یکی از خصال انسان آموزش پذیری است. با آموزش و علم و فرهنگ می توان به صلح و سعادت رسید و این دقیقا ویژگی سردار شهید سلیمانی بود. هر فرهنگ سازی، هر تولید علم و هر آموزشی در کنار اخلاق اهیمت دارد. سردار شهید قاسم سلیمانی که ما امروز آیین بزرگداشت اولین سالگرد شهادت وی را گرامی می‌داریم یک انسان آموزش دیده تربیت یافته متخلق به اخلاق بود. وی نمونه شایسته اشداء علی الکفار و رحماء بینهم بود. مشاهده کرده‌اید رفتار وی با یک یتیم یا با یک خانواده بی بضاعت چگونه بود و در صحنه های روبرویی با داعش چه رشادتهایی به خرج می داد. وی با داعش، سلیمانی گونه برخورد کرد. آن مرد اخلاق، آن مرد راز و نیازها و آن مرد گریه ها وقتی با داعش خونخوار و زشت و کریه مواجه می شد باید شدید و سلیمانی‌گونه برخورد می کرد و کمر آن را می شکست.

سپس مهندس نامجو نائب رئیس ستاد پشتیانی بازسازی عتبات عالیات و یکی از دوستان شهید حاج قاسم سلیمانی، طی سخنانی به ذکر برخی ویژگی‌های، مبارزات، راه و اندیشه‌ها همچنین دستاوردهای سردار رشید سپاه اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

در بخش دیگری از این مراسم، جوایزی به برندگان مسابقه «اهمیت ورزش از دیدگاه اسلام» اهدا شد.

برپایی مراسم نوحه و عزاداری ایام فاطمیه از دیگر بخش های این مراسم بود.

علی عربلو
تهیه کننده:

علی عربلو

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *